Adrian Leks, PR & Marketing Manager

Top 10 Wideo. Nasze najlepsze realizacje w oku kamery

POWRÓT

Co robiła magiczna ściana dla McDonald’s? Dlaczego warto było trzymać pion z Żywcem? Czy można strzelać z działka do… pracowników? Jak robot może zamienić hejt w dzieło sztuki? Zapraszamy Was na filmową podróż po projektach Netizens, gdzie znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania.

Oprogramowania, aplikacje mobilne, rozbudowane systemy CRM albo urządzenia IoT, którym towarzyszy prawdziwy mix technologii. W ciągu 22 lat zrealizowaliśmy mnóstwo nieszablonowych projektów dla klientów z wielu branż. Z oczywistych powodów nie wszystkie mogliśmy uwiecznić czy zaprezentować właśnie w formie materiałów wideo. Mimo to jesteśmy posiadaczami naprawdę bogatej kolekcji filmowej, a z naszego portfolio wybraliśmy dla Was dziesięć najlepszych realizacji. Przy tworzeniu listy Top 10 braliśmy pod uwagę nie tylko walory wizualne projektu, ale również sam pomysł jego zaprezentowania w oku kamery.

W naszym rankingu kolejność materiałów wideo jest całkowicie przypadkowa. Gotowi? Jeżeli tak, to zapinamy pasy i startujemy z przeglądem filmowym w reżyserii Netizens.

Zegar dla Twittera

To było połączenie nowoczesności z tradycją. Zaczynamy od jednego z naszych ulubionych projektów z obszaru R&D, czyli interaktywnego zegara z kukułką dla Twittera. Wspólnie z Concept X zrealizowaliśmy wszystko od A do Z. Przygotowaliśmy projekty zegara, wymyśliliśmy działanie mechanizmów i wdrożyliśmy je. Następnie stworzyliśmy obudowę, oprogramowaliśmy całość oraz zainstalowaliśmy na miejscu eventu.

Twitter Cuckoo Clock from netizens on Vimeo.

Magiczna ściana dla McDonald’s

W tym przypadku nasza technologia wspierała ekologię. Stworzyliśmy interaktywną ścianę dla McDonald’s. Byliśmy odpowiedzialni za przygotowanie kreacji oraz warstwy software’owej instalacji. Po dotknięciu każdej statycznej grafiki na ścianie, ożywały fakty na temat recyklingu, zielonej energii czy zrównoważonej produkcji McDonald’s.

Interaktywna ściana dla McDonald’s from netizens on Vimeo.

Maszyna ułatwiająca zbliżenie

Ten projekt sprawił nam wiele frajdy i po raz kolejny pokazał, że technologia może grać główną rolę w kampanii marketingowej. Dla marki Skyn zbudowaliśmy od podstaw specjalną maszynę vendingową – byliśmy odpowiedzialni zarówno za hardware, jak i software. Maszyna drukowała – uwaga – spersonalizowane opakowania prezerwatyw z osobistą dedykacją. Z miejsca stała się hitem imprez studenckich oraz festiwali.

Maszyna vendingowa dla SKYN from netizens on Vimeo.

Trzymaj Pion z Żywcem

Pozostajemy w świecie maszyn vendingowych. Jak poza koncertami przykuć uwagę uczestników Męskiego Grania? Właściwym rozwiązaniem okazało się połączenie kreatywnej inżynierii i grywalizacji. Marka Żywiec chciała sprawdzić czy fani muzyki są w stanie trzymać pion. Stan trzeźwości weryfikowała zbudowana i oprogramowana przez nas maszyna vendingowa, wyświetlająca na ekranie pozę, którą należało powtórzyć.

Making of – Maszyna vendingowa dla Żywca from netizens on Vimeo.

Pierwszy w Polsce

Teraz wsiadamy do wehikułu czasu i przenosimy się do 2011 roku w Katowice Airport. Wtedy zrealizowaliśmy projekt pierwszego w Polsce interaktywnego, bezdotykowego i lotniskowego ekranu informacyjnego. To był prawdziwy hit w świecie nowych technologii, a projekt wywołał prawdziwy boom medialny.

Interaktywny ekran informacyjny Katowice Airport from netizens on Vimeo.

Wielka bitwa na śnieżki

To właśnie ta realizacja – oprócz oczywiście utworu “Last Christmas” – kojarzy się nam ze świętami. W ramach kartki świątecznej zbudowaliśmy i oprogramowaliśmy działko, które wystrzeliwało styropianowe śnieżki w kierunku… pracowników Netizens. Armatką sterowali nasi klienci i użytkownicy z poziomu strony www lub Facebooka. Celem numer jeden śnieżkowej strzelaniny był nasz prezes, a w zabawie wzięło udział kilkanaście tysięcy osób.

Interaktywna kartka świąteczna 2012 from netizens on Vimeo.

Robot-malarz zamienił hejt w sztukę

Jak połączyć technologię i sztukę w szczytnym celu? Pokazał to skonstruowany przez nas robot, który negatywne komentarze i opinie na temat WOŚP zamienił w obraz. Powstało dzieło namalowane – dosłownie – ze słów i emocji. Całej akcji towarzyszyło ogromne zainteresowanie mediów, w efekcie robot-malarz gościł zarówno w telewizji, radiu, jak i prasie.

Sztuka Dobro Czynna case movie from netizens on Vimeo.

Promocja indywidualna

Marka, a konkretnie Nivea przemówiła ludzkim głosem i to dosłownie. Celem realizacji było przesłanie spersonalizowanego komunikatu do pojedynczego klienta, który znajdował się w markecie w wyznaczonym miejscu. W projekcie byliśmy odpowiedzialni zarówno za koncepcję, oprogramowanie, jak i design. Do przygotowania instalacji wykorzystaliśmy głośnik kierunkowy.

NIVEA – Inner Voice from netizens on Vimeo.

Maszyna do bąbelków

To właśnie znalezienie tego materiału podczas przekopywania filmowego archiwum, zainspirowało nas do stworzenia rankingu. Przed Wami prawdziwa perełka. Mały, pokazowy projekt z działu R&D, który od razu wywołuje uśmiech na twarzy. W końcu każdy z nas lubi puszczać bańki mydlane.

Bubble Machine from netizens on Vimeo.

Świąteczne torebki z dedykacją

Z racji swoich rozmiarów od razu przykuwała uwagę klientów. Na koniec naszego przeglądu maszyna vendingowa, która drukowała świąteczne torebki na prezenty z dedykacją. Nie potrzebne były wstążki czy papier. Wystarczyło mieć smartfona i uzupełnić kilka informacji na ekranie maszyny. Interaktywna instalacja stanęła w Galerii Katowickiej.

Maszyna drukująca spersonalizowane torebki from netizens on Vimeo.

Szukasz partnera technologicznego, które wszystkie kompetencje posiada w jednym miejscu i dodatkowo kompleksowo poprowadzi Twój projekt? Chcesz stworzyć urządzenie IoT, napisać aplikację, potrzebujesz zmian w elektronice lub oprogramowaniu? Napisz na nb@netizens.pl. Odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy spersonalizowaną ofertę. Polecamy również sprawdzić nasz Estymator Projektu.

Poznaj nas lepiej i odwiedź nasze profile w mediach społecznościowych – Facebook, Linkedin i Instagram, a także sprawdź netizens.pl.

BLOG

Przeczytaj inne artykuły

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ