PROJEKT

Katowice Airport

POWRÓT

Już po raz trzeci mieliśmy okazję przygotować stronę www dla naszego długoletniego klienta - Katowice Airport. Przed rozpoczęciem prac przyświecały nam trzy fundamentalne założenia. Klient chciał, żeby serwis był przejrzysty i zapewniał pasażerom szybki dostęp do kluczowych informacji. Po drugie, strona miała być w całości responsywna i łatwa do nawigacji na urządzeniach mobilnych. Wreszcie, nowa witryna powinna mieć rozwinięte funkcje sprzedażowe.

Prace

W związku z tym, że prawie 70 proc. użytkowników korzystało ze strony lotniska przy użyciu urządzeń mobilnych, punktem wyjścia dla prac nad projektem było przygotowanie nowej witryny najpierw pod rozdzielczości tych urządzeń. Zrobiliśmy makiety, czyli klikalny prototyp pokazujący jak dokładnie będą wyglądać wszystkie interakcje użytkownika ze stroną – łącznie uzbierało się ponad 170 widoków na wersję mobilną. Na podstawie stworzonych makiet wyodrębniliśmy około 40 szablonów podstron, na bazie których powstała reszta widoków serwisu. Nowa strona to nowy rozkład lotów w formie zaawansowanej wyszukiwarki. Na stronie głównej znalazł się też rozwinięty panel sprzedażowy, który został zintegrowany z serwisami rezerwacyjnymi partnerów Katowice Airport.

Efekty

Stworzyliśmy stronę, która jest odpowiedzią zarówno na potrzeby użytkownika, jak i potrzeby biznesowe lotniska. Serwis jest przejrzysty, czytelny oraz prosty w obsłudze. Dzięki przetestowaniu najbardziej skomplikowanych funkcjonalności udało nam się maksymalnie uprościć m.in. proces rezerwacji parkingu czy usług. Użytkownik w zakładce Mój Profil ma dostęp do wszystkich informacji związanych z jego kontem, szczegółowej historii rezerwacji oraz dostępnych kodów rabatowych. Dodatkowo podczas programowania serwisu zadbaliśmy o to, żeby był jak najlepiej przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zrobiliśmy to dzięki wysokiemu kontrastowi, powiększonym tekstom oraz możliwości poruszania się po całej stronie za pomocą klawiatury.

Strona została doceniona przez ekspertów oraz internautów. Wspólnie z Katowice Airport zdobyliśmy statuetkę Mobile Trends Awards 2019 w kategorii Strona lub Serwis Mobile/RWD – użyteczne.

Przeczytaj opinię klienta w serwisie Clutch

Technologie

JavaScript, HTML5, PHP 7, Laravel 5.

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ