Tauron
Wytwarzanie

makieta, aplikacja
i animacja 3D

Cel

Przygotowanie makiety dla nowej elektrowni wraz z aplikacją na ipada. Założeniem projektu była promocja tematu nowo powstającej elektrowni. Blok 910 Jaworzno to największa inwestycja grupy Tauron. Makieta służy klientowi przy okazji eventów takich, jak rozpoczęcie budowy, odbiór etapów, spotkania z politykami oraz przy okazji konsultacji społecznych.

tauron

nasza praca

Wykonaliśmy interaktywną makietę powstającego budynku, odwzorowaną w skali 1:500. Dzięki aplikacji wykorzystującej technologię Augmented Reality, która na obraz rzeczywisty nakłada elementy cyfrowe, po nakierowaniu kamery iPada na makietę można przyjrzeć się procesom wytwarzania prądu, które będą miały miejsce w powstającej części elektrowni.

Tauron

gigantyczna inwestycja
w skali mikro

animacja 3d

Największym wyzwaniem było, jak najdokładniejsze odwzorowanie całego obszaru i poszczególnych elementów elektrowni na bazie dokumentów od architektów klienta oraz na podstawie rozmów z inżynierami. Ciekawym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie technologii AR do pokazania procesów zachodzących w poszczególnych częściach budynku elektrowni.

Tauron

Efekty prac

Powstała makieta, która na co dzień służy celom edukacyjnym dla zwiedzających. Animacje, które można zobaczyć na ipadzie oddają cały proces produkcji prądu od początku do końca, w sposób bardzo obrazowy i działający na wyobraźnię.

Tauron Tauron Tauron