PROJEKT

Amazon

POWRÓT

Technologia zdecydowanie idzie w parze z działaniami w obszarze employer brandingu. Naszym zadaniem - we współpracy z agencją eventową Evtrad - było rozwinięcie programu motywacyjnego Amazona o smart maszyny vendingowe, z których pracownicy będą mogli odbierać nagrody. Wdrożenie systemu było poprzedzone, zakończonym sukcesem, pilotażem urządzenia IoT w jednym z centrów logistycznych klienta.

Prace

Wszystkie maszyny vendingowe są wyposażone w nasze autorskie oprogramowanie. Do ich obsługi i zarządzania napisaliśmy CMS-a. Przygotowaliśmy także design grafik, oprogramowaliśmy front dotykowych ekranów oraz opracowaliśmy i skonfigurowaliśmy komunikację na linii maszyna – serwer. Cały system motywacyjny opiera się na programie lojalnościowym Amazon Swag. Kierownicy działów bezpośrednio przyznają punkty pracownikom, którzy mogą je wymienić na nagrody z urządzenia. Zatrudnieni odbijają swoją kartę pracowniczą na ekranie smart maszyny. Od razu wyświetla się im liczba swoich punktów oraz katalog z dostępnymi produktami. Następnie otrzymują możliwość wyboru gadżetu wraz ze wskazówką, z której półki mogą dany prezent odebrać. Pracownicy mogę też przejrzeć historię swoich punktów, zgłosić reklamację czy odczytać wiadomość od administratora maszyny. Wszystko jest zapisywane w CMS. Administratorzy i wybrani managerowie widzą w nim między innymi listę pracowników, liczbę transakcji, stan magazynowy giftów czy zgłaszane reklamacje.

Efekty

Urządzenie IoT – zwane Amazon Boxem lub SWAGomatem – jest bardzo łatwe w obsłudze, a do tego łączy w sobie nowoczesny design oraz przyjazny dla użytkownika interfejs. Dzięki temu procedura odbioru nagrody jest szybka i intuicyjna. Ciekawym dodatkiem są prezenty urodzinowe i ekstra nagrody za wyjątkowe dokonania w pracy, które można wybrać – bez wydawania punktów – ze smart maszyny. To wszystko sprawia, że rozwiązanie jest bardzo popularne wśród pracowników Amazona i tym samym wzmocniło działania employer branding i HR-owe pracodawcy. Obecnie zostało wdrożonych kilkanaście Amazon Boxów w centrach logistycznych na terenie całej Polski. W planach są kolejne realizacje. 

Technologie

Maszyna: Electron, React.js

Backend: PHP8

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ