PROJEKT

myKotty

POWRÓT

Technologia oddziałuje na coraz więcej branż, dlatego nic dziwnego, że odważnie wkracza także do świata zwierząt, a konkretnie kotów. Nasi milusińscy mieli otrzymać rewolucyjne urządzenie spaceKotty, komunikujące się z dedykowaną aplikacją w smartfonie. Projekt realizujemy dla myKotty. Firmy, która od dawna wyznacza trendy w świecie kocich gadżetów, a teraz postanowiła przetrzeć szlaki także w obszarze IoT.

Prace

Pod nazwą spaceKotty kryje się inteligentna kuweta, która właścicielom kotów pomoże jeszcze lepiej zadbać o zdrowie swoich zwierzaków. Po naszej stronie prac znalazło się oprogramowanie komunikacji z urządzeniem IoT. Napisaliśmy także aplikację mobilną na iOS i Android, która łączy się ze smart kuwetą dzięki wbudowanemu w niej modułowi wi-fi. Aplikacja umożliwia skonfigurowanie kuwety dla pupila oraz jej połączenie z naszą domową siecią bezprzewodową. Na koniec byliśmy odpowiedzialni za integrację całego systemu od strony software’owej. Dzięki temu wszystkie zebrane przez kuwetę informacje o kocie są prezentowane w aplikacji mobilnej.

Efekty

Inteligentna kuweta rejestruje, jak często kot ją odwiedza i jak długo w niej przebywa. Odnotowuje również wagę zwierzaka i na przykład alarmuje w przypadku jej nagłego spadku. Te informacje są niezwykle ważne we wczesnym wykrywaniu kocich chorób. Podlegają one analizie w aplikacji mobilnej sterującej kuwetą przy użyciu algorytmów, opracowanych we współpracy ze specjalistami z dziedziny weterynarii. Wszystkie zebrane przez spaceKotty dane o stanie zdrowia kota są widoczne w aplikacji, a najważniejsze trafiają w formie powiadomień do naszego smartfona. Aplikacja umożliwia także zarządzanie kuwetą m.in. w kwestii włączania i regulowania oświetlenia, wietrzenia pojemnika czy informacji o konieczności wymiany żwirku, a także automatycznego odnawiania jego zapasów dzięki możliwości zamówienia dostawy. 

Technologie

Aplikacja: React Native

Software: PHP, Laravel, WebSocket

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ