PROJEKT

e.Go Mobile

POWRÓT

To miała być prawdziwa motoryzacyjna perełka dla - e.Go Mobile - niemieckiego producenta samochodów elektrycznych. Klient z okazji premiery nowego modelu, potrzebował nowoczesnej wirtualnej wizytówki. Naszym zadaniem było wykonanie serwisu www oraz konfiguratora online aut - od strony frontendu. Projekt z obszaru web development zrealizowaliśmy dzięki współpracy z agencją ConceptX.

Prace

Podczas realizacji strony, wyzwaniem okazało się zaszycie animacji 3D samochodu nachodzącej na inne elementy serwisu. Na początku tylko z zewnątrz, a potem także wewnątrz auta. Do tego doszedł jeszcze wymagający mechanizm podzielonego uploadu zdjęć w animacji oraz wykonanie bocznego menu. W wersji mobilnej zdecydowaliśmy się na bottom navigation bar. Dzięki temu użytkownik od razu widzi strukturę najważniejszych podstron, co pozwala mu szybko i płynnie pomiędzy nimi nawigować. Natomiast konfigurator to narzędzie stricte sprzedażowe. Pozwala wybrać m.in. wersję, kolor, rodzaj felg, wnętrze elektryka, wyposażenie oraz ubezpieczenie. Każda konfiguracja ma swój unikatowy kod, którego użytkownik może użyć ponownie, by sprawdzić wybrany przez siebie wóz, wyposażenie i dodatkowe usługi. Kod może zostać pobrany i zapisany przez użytkownika lub przesłany na wskazany przez niego adres e-mail. Co więcej, konfigurator automatycznie prowadzi działania upselling.

Efekty

Nowa odsłona witryny e.Go Mobile towarzyszyła premierze modelu samochodu elektrycznego e.wave X. Wydarzenie odbyło się z udziałem brazylijskiego piłkarza Neymara, który został ambasadorem marki. Natomiast podstrona konfiguratora została uruchomiona pół roku później podczas targów Paris Motor Show. Platformy idealnie się uzupełniają. Serwis jest elegancki, widowiskowy i zachęca klienta do kupna nowego elektryka. Z kolei dzięki konfiguratorowi online, użytkownik w sposób intuicyjny przygotuje model samochodu, który jest dostosowany do jego potrzeb i możliwości finansowych.

Przeczytaj opinię klienta w serwisie Clutch 

Technologie

React.js, Next.js, GSAP

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ