PROJEKT

myFamilyFinance

POWRÓT

Świnka skarbonka wraz z aplikacją to nowy produkt bankowy przeznaczony dla rodziców i ich dzieci. Jego głównym celem jest uczyć najmłodszych oszczędzania. Za przedsięwzięciem ze świata Fintech stoi Volksbanken i Raiffeisenbanken. Na cały technologiczny projekt myFamilyFinance – skierowany na razie na rynek niemiecki – składają się urządzenie IoT, system bankowy, software oraz mobile. Za całość prac i ich koordynację odpowiedzialny jest Cheil Germany. Naszym zadaniem było stworzenie aplikacji mobilnej do zarządzania MyPiggy oraz strony www promującej inicjatywę.

Prace

Od początku prac kluczowa była komunikacja pomiędzy aplikacją, a produktem IoT. Konfiguracja urządzenia odbywa się poprzez Bluetooth, który uruchamia wi-fi w śwince skarbonce, dzięki czemu MyPiggy komunikuje się z chmurą AWS IoT. Aplikacja wysyła żądanie protokołem MQTT, który już przekazuje dane i informacje z apki do cyfrowej skarbonki. MyFafi jest aplikacją natywną. Klient w planach ma jej stały rozwój oraz uruchomienie nowych funkcjonalności. Dla systemu iOS została napisana w języku programowania Swift, natomiast w przypadku Androida był to Kotlin.

Efekty

To nasza kolejna realizacja mobilna wykonana bezpośrednio na rynek niemiecki. Aplikacja pełni funkcję głównego przewodnika w ekosystemie myFamilyFinance. Jest przeznaczona dla rodziców, którzy dzięki niej mogą wyznaczać dzieciom cele, na które najmłodsi zaczynają gromadzić oszczędności. Odkładają kieszonkowe w śwince skarbonce, a rodzice dzięki aplikacji napełniają ją wirtualnie pieniędzmi. MyPiggy za pośrednictwem aplikacji pokazuje na wyświetlaczu aktualny stan konta, reaguje na nowe przelewy, zdobyte oszczędności oraz zrealizowane cele. Z poziomu smartfona w inteligentnej skarbonce możemy także uruchomić grę zręcznościową, ustawić przypomnienie czy budzik. Apka zawiera wskazówki oraz informacje dotyczące zarządzania rodzinnymi finansami. Samo urządzenie pełni też funkcję klasycznej skarbonki, dodatkowo z czujnikiem poziomu monet.

Technologie

Aplikacja: Swift , Kotlin

Landing page: React, Gatsby.js

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ