PROJEKT

D-Marin

POWRÓT

Pod każdym względem jest to zdecydowanie największy projekt w historii Netizens. Naszym klientem została firma D-Marin, która zarządza kilkudziesięcioma marinami w Europie i Azji. Powierzono nam zadanie stworzenia nowej generacji słupków zasilających. W marinach cumują w dużej mierze jachty, które po morskich wojażach chcą dosłownie podładować akumulatory. Z pomocą przychodzą im właśnie słupki dostarczające energię i wodę.

Prace

W celu optymalizacji kosztów ogromnego przedsięwzięcia oraz minimalizacji liczby części w każdym ze słupków, zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy własne urządzenie IoT. Jest ono odpowiedzialne między innymi za odczyt certyfikowanych liczników, sterowanie gniazdami i elektrozaworami, a także komunikację bezprzewodową z serwerem w marinie. Urządzeniu towarzyszy dedykowany system operacyjny, który m.in. nim zarządza, gromadzi dane, przesyła informacje, a także wspiera oszczędność energii. W całym procesie komunikacji słupka z systemem wykorzystywana jest technologia LoRa. Same wdrożenia słupków 2.0 we wszystkich marinach były poprzedzone wizją lokalną. Prace instalacyjne wykonane na miejscu, zawsze odbywały się pod naszym nadzorem. W projekcie – oprócz wykonanych prac inżynierskich i programistycznych – równie ważne są tematy logistyczne czy zakupu wysokiej jakości komponentów w korzystnej cenie.

Efekty

Unowocześniliśmy słupki, instalując ponad 2500 urządzeń IoT. Obecnie działają w kilkunastu marinach, m.in. na terenie Chorwacji, Grecji, Włoch czy Turcji. W planach są kolejne europejskie porty. Słupki 2.0 zautomatyzowały proces zasilania zacumowanych jachtów oraz naliczania opłat za zużytą energię elektryczną i wodę w marinach. Obecnie wszystko odbywa się już automatycznie i bezprzewodowo. Nowe urządzenia są również zintegrowane z aplikacją mobilną, umożliwiając klientowi pełną kontrolę w marinie lub zdalnie z domu.. Kolejnym etapem projektu było zbudowanie przez nas już całego słupka od A do Z, jego masowa produkcja, wdrożenie w pierwszej marinie w Grecji a następnie w marinach we Włoszech i Chorwacji.

Technologie

LoRa, Node.JS, Mongodb, MQTT, Apache

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ