PROJEKT

Samsung

POWRÓT

Technologia wkracza do świata malarstwa i to z najwyższej półki. We współpracy z agencją kreatywną Cheil Germany i jej klientem Samsungiem, naszym zadaniem było napisanie zarówno aplikacji mobilnej AI, która przekształci selfie w prawdziwe dzieło sztuki, jak i oprogramowanie całego systemu. Celem Samsunga - w ramach akcji Your Selfie Your Artwork - była promocja najnowszych modeli smartfonów południowokoreańskiego giganta w Europie, a następnie w Stanach Zjednoczonych.

Prace

Zintegrowany ekosystem składał się z aplikacji mobilnej z modułem AI, CMS-a oraz aplikacji desktopowej napisanej w technologii Electron. Aplikacja mobilna łączyła się – po WIFI – z aplikacją desktopową na mini komputerze, który był podpięty do telewizora. Zadaniem apki, która została napisana w Javie, było wykonanie selfie i nałożenie na niego filtru wybranego przez użytkownika z użyciem AI. W tym celu wykorzystaliśmy bibliotekę Tensorflow. Zdjęcie w nowej odsłonie z telefonu, użytkownik mógł od razu wyświetlić na telewizorze. Aplikacja desktopowa zbierała statystyki wykonanych zdjęć oraz udostępniała filtry do przeróbki selfie.

Efekty

Aplikacja Your Selfie Your Artwork była dostępna podczas ekspozycji w showroomach Samsunga w Berlinie, Londynie, a ostatnio w Nowym Jorku. Goście najpierw mogli zrobić sobie zdjęcie najnowszym modelem smartfona. Następnie rozwiązanie pozwalało na przekształcenie wykonanego selfie w dzieło sztuki, w stylach znanych ze słynnych obrazów, np. Van Gogha. Selfie – już w odmienionej wersji – było wyświetlane na połączonym ze smartfonem ekranie telewizora. Klient showroomu od razu cieszył się wyjątkowym autoportretem i taką unikalną pamiątkę mógł przesłać na wybranego maila. Statystyki wykonanych zdjęć były dostępne w CMS-ie.

Technologie

Java, Electron, WordPress, AI

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ