PROJEKT

Metropolia GZM

POWRÓT

Pod koniec 2018 roku przez blisko dwa tygodnie oczy niemal całego świata były zwrócone na Katowice. To wszystko dzięki szczytowi klimatycznemu COP24 odbywającego się w stolicy województwa śląskiego. W tym czasie w akcję promocji regionu włączyła się również Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która w specjalnej strefie wystawiła pulsującą ławkę, która symbolizowała bijące serce regionu. Autorem pomysłu była agencja Emlab, która zleciła nam jej wykonanie.

Prace

Prace rozpoczęliśmy od przygotowania projektu instalacji. Następnie nasz zespół do zbudowania bijącego serca Metropolii wykorzystał 10 płyt sklejki, ponad 200 nakrętek, ponad 400 podkładek, 6 prętów gwintowanych, 60 metrów taśmy led, a cała konstrukcja ważyła około 300 kilogramów. W ławce zamontowano czujniki tensometryczne, które rozpoznawały – od razu kiedy siadały na niej kolejne osoby – zmiany w nacisku. Dzięki temu tensometry mogły sterować siłą natężenia światła.

Efekty

Interaktywna instalacja podczas COP24 była zlokalizowana tuż przed wejściem do strefy Metropolii w Katowicach. Misją pulsującej ławki było obrazować – poprzez iluminację świetlną – bicie serca. Natężenie tego pulsu zależało od liczby osób, które na niej usiadły. Im było ich więcej, tym puls świetlny był bardziej wyraźny. W sumie skorzystało z niej kilka tysięcy zagranicznych gości i mieszkańców. Dodatkowo podczas trwania całej akcji, Metropolia zachęcała tych, którzy usiedli, do publikowania swoich filmów oraz zdjęć z #TubijeserceMetropolii w mediach społecznościowych.

Technologie

Czujniki tensometryczne

Firmware

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ