PROJEKT

Sova

POWRÓT

Kontroluje i strzeże przez 24 godziny na dobę, a kiedy trzeba natychmiast zleca interwencję. System Sova to prewencja przed kradzieżą, a jednocześnie obniżenie kosztów ochrony. Najlepsze kompetencje ochroniarzy zostały zamknięte w jednym urządzeniu IoT, przygotowanym przez nasz dział R&D dla jednego z klientów. Tajemniczy skrót Sova oznacza System Ochrony Video Audio.

Prace

Sova to interdyscyplinarny i wielozadaniowy system nadzoru ulokowany w jednym urządzeniu IoT. Smart skrzynki wyposażone są w kamery i czujniki ruchu połączone z nowoczesnym systemem bezpieczeństwa, który w każdej chwili może automatycznie uruchomić alarm. Dane z kamer oraz czujników monitorujących teren są zbierane w czasie rzeczywistym i na bieżąco przekazywane do centrali firmy ochroniarskiej. Dzięki temu ochroniarze mogą zdalnie przekazać komunikat głosowy lub po prostu włączyć alarm dźwiękowy. Podczas prac odpowiadaliśmy zarówno za hardware rozwiązania (skrzynki, monitoring), jak i software (m.in. sygnały dźwiękowe, ostrzegawcze komunikaty).

Efekty

Podstawową funkcją Sovy jest nieprzerwany streaming obrazu ze wszystkich kamer podłączonych do urządzenia. Co ważne, wszystkie dane i nagrania są przez system archiwizowane. Autonomiczny system nadzoru jest całkowicie proekologiczny, ponieważ jest zasilany z instalacji fotowoltaicznej oraz turbiny wiatrowej. W innym przypadku, Sova może pracować wykorzystując zasilanie z latarni, na której jest zamontowana. Produkt IoT sprawdza się przede wszystkim na placach budowy, ale jest przystosowany do obsługi każdego rodzaju obiektów i otwartych przestrzeni – od dużych obszarów po pojedyncze budynki.

Technologie

Maksymalna liczba kamer HD: 9

Sygnalizacja: Optyczna/Akustyczna/Streaming Audio

Sterowanie: Aplikacja Mobilna/Aplikacja PC

Napięcie pracy systemu: 10.5-14.5V DC

Możliwość pracy z sieci 230V AC

Moc maksymalna instalacji fotowoltaicznej: 300 W

Moc maksymalna turbiny wiatrowej: 400 W

Akumulator awaryjny: 20h pracy po awarii zasilania podstawowego

Wysokość słupa max: 5m (+ instalacja odgromowa 1m)

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ