PROJEKT

MySpiroo (obecnie AioCare)

POWRÓT

To był jeden z pierwszych projektów naszego działu R&D. Zgłosił się do nas medyczny startup MySpiroo, który chciał stworzyć mobilny spirometr - do kontroli parametrów oddechowych - zarządzany przez aplikację. Sprzęt miał być pomocny w diagnostyce i monitorowaniu chorób płuc. Klient posiadał już Proof of Concept, a naszym zadaniem było zbudowanie prototypu elektroniki urządzenia oraz przygotowanie SDK do stworzenia aplikacji mobilnej.

Prace

Zespół R&D przygotował i scalił całą elektronikę urządzenia IoT od podstaw. Zbudowaliśmy jej pierwszy prototyp MySpiroo, a następnie dokonywaliśmy kolejnych modyfikacji zgodnych z medycznymi wytycznymi klienta. Do tego stworzyliśmy szkielet do budowy aplikacji zarówno na Androida, jak i iOS, z którą spirometr miał się komunikować. Dane z urządzenia do aplikacji można przesyłać przez Bluetooth. Jako partner technologiczny projektu wspieraliśmy startup także w procesie certyfikacji urządzenia na terenie Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Do wniosków klienta dołożyliśmy dokumentację techniczną. W efekcie mobilny spirometr może pochwalić się certyfikatami FDA (Pending), ISO, CE i FCC.

Efekty

MySpiroo to dziś AioCare. Rozwiązanie jest określane jako przełom w walce z astmą oraz w leczeniu pacjentów z chorobą płuc. Nadal wspieramy klienta w procesie produkcji urządzenia oraz wprowadzaniu ewentualnych modyfikacji. Obecnie AioCare to profesjonalny system monitorująco-diagnostyczny złożony z przenośnego spirometru, aplikacji mobilnej i panelu online do odczytu pomiarów. Urządzenie umożliwia wykonanie badania spirometrycznego w dowolnym czasie i miejscu, a następnie przesłanie wyników do lekarza, który zobaczy je w swoim panelu.

Przeczytaj opinię klienta w serwisie Clutch

Technologie

Urządzenie: Embedded C++, Bluetooth Low Energy

Środowisko: Keil, KiCad

Aplikacja: Objective C, Java

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ