PROJEKT

Edipresse

POWRÓT

Netizens towarzyszy Edipresse Polska od początku w cyfrowej rewolucji, która dotarła do świata prasy. Udało się to dzięki integracji naszego rozwiązania z programami do komputerowego projektowania, składania i przygotowywania materiałów do druku. Wydawnictwo do dziś korzysta ze stworzonego przez nas systemu RPW, który zarządza całym procesem wydawniczym i wirtualnie nadzoruje prace nad kilkudziesięcioma magazynami, takimi jak Viva! czy Pani Domu.

Prace

Nasi programiści przygotowali trzecią wersję RPW, czyli z Rozszerzonego Planu Wydawniczego, z którego korzysta ponad 200 pracowników Edipresse. To właśnie tutaj bije redakcyjne serce wydawnictwa. Aplikacja w formie szpigla zapewnia między innymi bezpieczeństwo wszystkich danych, dostęp do statystyk pracy nad każdym numerem, kontrolę prac nad plikami w InDesign, obsługę i wizualizację różnego rodzaju materiałów – artykuły, reklamy, wgląd i dostęp do plików PDF i InDesign, import użytkowników z SAP, edycję tekstów czy automatyczny upload plików PDF wydania do drukarni.

Efekty

Dla koncernu mediowego trzecia wersja systemu tzw. elektronicznego szpigla pozostaje niezastąpiona przy zarządzaniu składem wydań aż 26 papierowych magazynów. RPW 3.0 usprawniło komunikację podczas prac redakcyjnych, ponieważ obecnie zmiany naniesione na makiecie przez użytkownika są aktualizowane i wyświetlane dla innych w czasie rzeczywistym. Dzięki optymalizacji systemu i jego architektury znacząco wzrosła jego stabilność oraz wydajność, co ma ogromny wpływ przy zarządzaniu taką dużą liczbą plików. Dodatkowo wdrożyliśmy funkcje monitorujące i wizualizujące aktualny stan kluczowych elementów infrastruktury systemu. Pozwala to pracownikom z wyprzedzeniem reagować albo przygotować się na wszystkie niepożądane zmiany w strukturze RPW.

Przeczytaj opinię klienta w serwisie Clutch

Technologie

Technologie: PHP 7, serwery Linux i Windows, InDesign Server, plugin do programu Adobe InDesign

Aplikacja desktopowa na Mac/Windows: Electron, JavaScript, Vue.js

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ