PROJEKT

Aura

POWRÓT

Aura to przede wszystkim kompendium wiedzy dla dbających o zdrowie mieszkańców i skuteczny alert smogowy. Dzięki urządzeniu IoT można sprawdzić jakie aktywności ze względu na obecny stan powietrza nie są zalecane, czy można wywietrzyć mieszkanie, wyjść na spacer albo czy należy ubrać maskę antysmogową. W każdej chwili można też sprawdzić konkretny obszar w mieście, gdzie powietrze jest najczystsze.

Prace

W ramach projektu smart city naszym zadaniem było zbudowanie od podstaw urządzenia IoT i połączenie w nim trzech funkcjonalności. Po pierwsze, Aura posiada czujniki pyłów zawieszonych, takich jak PM1, PM2.5 i PM10 odpowiedzialnych za powstawanie smogu. Po drugie, zawiera czujniki gazów, które monitorują między innymi dwutlenek siarki, tlenek węgla, dwutlenek azotu oraz ozon. Wreszcie po trzecie, to stacja meteo, dzięki której określamy prędkość i kierunek wiatru, temperaturę i wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, ilość opadów oraz poziomu hałasu.

Efekty

Urządzenie jest bezobsługowe, umożliwia także natychmiastowy pomiar bezpośrednio po podłączeniu do zasilania i przeprowadzeniu konfiguracji dostępu do sieci LAN/GSM/WIFI. Nasze rozwiązanie może być także oparte na NarrowBand IoT. To technologia radiowa z zakresu LPWAN dedykowana urządzeniom IoT, pracująca na licencjonowanym paśmie częstotliwości używanym przez operatorów telekomunikacyjnych.

Zastosowanie laserowego sensora cząsteczek pyłu pozwala na dokładny pomiar stężenia substancji w powietrzu oraz ocenę warunków środowiskowych panujących w danej lokalizacji. Żywotność czujników to minimum 20000 godzin ciągłej pracy. Dane z czujników odkładają się w chmurze, z poziomu której jest także możliwość konfiguracji wszystkich urządzeń.

Technologie

Główna technologia transmisji danych: Narrowband-IoT – NB-IoT

Pasmo: 800 MHz – B20 lub 900 MHz – B8

Alternatywa dla głównej technologii transmisji danych: Cat-M 4G/3G Cat5/Optical Fiber

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ