PROJEKT

Aplikacja AR

POWRÓT

Naszym zadaniem było stworzenie aplikacji mobilnej - współdziałającej z Augmented Reality - na system Android. Miejscem jej premiery było największe wydarzenie branży elektroniki użytkowej w Niemczech. Impreza w Berlinie była mocno powiązana ze światem street artu, dlatego pracę nad aplikacją wymagały współpracy z galeriami sztuki. Projekt realizowaliśmy razem z niemiecką agencją kreatywną dla jej stałego klienta, który chciał mocno zaznaczyć swoją obecność na targach.

Prace

Dzięki zastosowaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR) każdy posiadacz aplikacji mógł zobaczyć to, co niewidoczne dla oka – wystarczyło skierować obiektyw smartfona na wybrany mural, aby go “ożywić” i uruchomić dodatkowy content. Nasze rozwiązanie współdziałało z przestrzenią i tworzyła inny świat wokół dzieła znajdującego się na ulicy lub w galerii sztuki. Oprócz tego aplikacja pełniła funkcję eventowego przewodnika, dlatego zawierała listy i mapy wszystkich galerii, murali oraz eventów, a także informacje o wydarzeniach oraz artystach. Nasza realizacja sprawiła, że w stolicy Niemiec w tym czasie królowała sztuka i technologia.

Efekty

Był to kolejny projekt mobilny, który udało się pozytywnie zrealizować za naszą zachodnią granicą. Warto podkreślić, że po raz pierwszy wykorzystywaliśmy AR na tak dużą skalę. Kluczem do sukcesu była bardzo dobra komunikacja z klientem oraz odpowiednie zaplanowanie wszystkich prac. Aplikacja idealnie połączyła świat street artu i technologii, a także zapewniła klientowi ogromne zainteresowanie w czasie imprezy w Berlinie.

Przeczytaj opinię klienta w serwisie Clutch

Technologie

Część AR: Unity, ARCore, Vuforia.

Aplikacja Android: Java

PORTFOLIO

Zobacz inne projekty

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ