Adrian Leks, PR & Marketing Manager

Nowe biuro oraz nowe projekty

POWRÓT

Były testy z użyciem depilatora, wyprawy do przepięknych marin, wielka premiera elektryka w Niemczech, a na deser przeprowadzka do nowego biura. Ostatnio sporo się u nas działo, dlatego zainteresowanych zapraszamy na krótki meldunek z Netizens.

Tysiące przepracowanych godzin, kapitalne projekty, budowanie przyjacielskich relacji, kilka turniejów w piłkarzyki, mnóstwo super imprez czy wiele innych niezapomnianych historii, których nie jesteśmy w stanie nawet zliczyć. Po ponad sześciu latach wyprowadzamy się z budynku A4 w Fabryce Porcelany. Starą siedzibą opuszczamy z wielkim sentymentem, ale zostajemy przy ulicy Porcelanowej 23 w Katowicach. Tyle że od 1 czerwca zameldowaliśmy się w budynku K. Tutaj – nie tylko od strony projektowej – również nie możemy narzekać na nudę.

Samochód elektryczny i Neymar

To miał być projekt, jakich zrealizowaliśmy już wiele. Chodziło o wykonanie frontendu nowej strony www. Jednak z czasem okazało się, że wcale tak łatwo nie będzie. Serwis miał towarzyszyć premierze nowego modelu samochodu elektrycznego e.wave X. Musiało więc być elegancko, widowiskowo i przede wszystkim zachęcać użytkowników do kupna nowego elektryka. Firma E.go zadbała o każdy detal, a ambasadorem i twarzą marki została jedna z największych futbolowych gwiazd – Brazylijczyk Neymar.

Nasi developerzy pracowali w bibliotece React.js. Sporym wyzwaniem okazało się zaszycie animacji 3D samochodu nachodzącej na inne elementy strony. Na początku tylko z zewnątrz, a potem także wewnątrz auta. Do tego doszedł jeszcze wymagający mechanizm podzielonego uploadu zdjęć w animacji oraz wykonanie bocznego menu. Warto jeszcze podkreślić, że nawet Apple nie ma animacji na tle zdjęć, tekstów czy headerów. Nie mówiąc o anchor menu, przenoszącym do innych sekcji strony zawierającej animacje. Efekt końcowy jest naprawdę wyjątkowy, zresztą zobaczcie sami. Projekt dla marki e.GO realizowaliśmy dzięki współpracy z naszym wieloletnim partnerem – ConceptX.

Podbój branży beauty

W ostatnich latach w Netizens odważnie przecieramy szlaki w rozmaitych branżach i ciągle nie zwalniamy tempa. Teraz nasza technologia wkroczyła do salonu kosmetycznego. Wszystko dzięki nawiązaniu współpracy ze spółką, która działa na rynku medycyny estetycznej. Firma ma w swojej ofercie m.in. urządzenie do depilacji, ale ich aktualny produkt – w związku ze zmianą dyrektywy unijnej – nie posiada odpowiednich certyfikatów medycznych.

Naszym zadaniem jest zbudowanie – w oparciu o poprzednią konstrukcję – tego typu produktu od nowa. Tak, aby urządzenie posiadało już odpowiednie papiery i oczywiście proces depilacji był jak najmniej bolesny. Na tym etapie projektu oddaliśmy klientowi do użytku Proof of Concept, w którym wykonaliśmy całą elektronikę. Po fazie testów, przyjdzie czas na finalną wersję urządzenia.

Ahoj, przygodo!

Z salonu kosmetycznego płynnie przechodzimy, a właściwie płyniemy w kierunku mariny. Tutaj cumują jachty, które po morskich wojażach chcą dosłownie podładować akumulatory. W tym celu przychodzą im z pomocą słupki zasilające. Jednak obecnie ten proces w ogóle nie jest zautomatyzowany, a ich „bebechy” często są po prostu archaiczne. I tutaj do gry wchodzimy my. W ramach PoC – dla zarządcy marin – stworzyliśmy elektronikę do słupków zasilających nowej generacji.

Kilkadziesiąt urządzeń zostało już przez nas zainstalowanych w jednym z europejskich kurortów. Obecnie rozwiązanie jest testowane w warunkach bojowych. Słupki 2.0 mają zautomatyzować proces zasilania zacumowanych jachtów oraz naliczania opłat za zużytą energię elektryczną. Wszystko odbywa się bezprzewodowo, wykorzystując technologię LoRa. Urządzenie ma być docelowo zintegrowane z aplikacją mobilną. W planach jest realizacja kilkuset kolejnych egzemplarzy.

Masz pomysł na produkt i szukasz partnera technologicznego, który wszystkie kompetencje posiada w jednym miejscu i dodatkowo kompleksowo poprowadzi Twój projekt? Chcesz rozwinąć urządzenie IoT, potrzebujesz zmian w elektronice lub oprogramowaniu? Napisz na nb@netizens.pl. Odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy spersonalizowaną ofertę.

Poznaj nas lepiej i odwiedź nasze profile w mediach społecznościowych – Facebook, Linkedin i Instagram, a także sprawdź netizens.pl.

BLOG

Przeczytaj inne artykuły

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności, w której informujemy o celu używania przez nas plików cookies, ich rodzajach, sposobach ich wykorzystania i usuwania. Jeśli klikniesz ZGODA – zgadzasz się na instalację plików cookies w Twoim urządzeniu.

WIĘCEJ