Katowice Airport

funkcjonalna i wielozadaniowa
strona www dla lotniska

O projekcie

Jak obsłużyć pasażerów, aby latanie było dla nich przyjemnością? Czy można podnieść komfort podróżnych zanim jeszcze zjawią się na lotnisku? Odpowiedzi na te pytania poszukiwał Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach.

Katowice Airport
Katowice Airport

przejrzysty serwis www

Naszym zadaniem było przygotowanie strony www, która będzie przejrzysta dla klientów lotniska oraz umożliwi lotnisku w Katowicach Pyrzowicach promowanie i sprzedaż swoich usług.

obsługa klienta,
wsparcie sprzedaży

Podgląd lotów
w czasie rzeczywistym

Połączyliśmy świat online i offline, odzwierciedlając na stronie internetowej najważniejszy aspekt funkcjonowania lotniska. Na interaktywnej tablicy lotów internauta może 24h na dobę sprawdzić godzinę i kierunki przylotów oraz odlotów. Grafika w górnej części strony pokazuje aktualnie lądujące i startujące samoloty.

Katowice Airport

System parkingowy

Zintegrowaliśmy proces rezerwacji online z systemem rozpoznawania tablic rejestracyjnych wdrożonym przez lotnisko.

Dzięki połączeniu obu rozwiązań, numery rejestracyjne pojazdu są rozpoznawane przez system kamer. To umożliwia posiadającym opłaconą rezerwację przemieszczanie się po parkingu bez dodatkowych formalności.

Katowice Airport
Katowice Airport

Sprzedaż usług

Zaprojektowaliśmy system zarządzania bannerami, który pozwala lotnisku na sprzedaż wybranych usług. Obecnie istnieje możliwość wykupienia przez stronę, przed przybyciem na lotnisko, szybkiego przejścia przez bramki (fast track) oraz pobytu w strefie business lounge, w której można poczekać na swój samolot w komfortowych warunkach.

Technologie

  • php
  • zend framework
  • memcached
  • mysql
  • ecard
  • js
  • jquery
  • skidata

Efekt prac

Powstała wielozadaniowa i intuicyjna w obsłudze strona www, która usprawnia realizację kluczowych procesów.

Odwzorowaliśmy najważniejsze aspekty funkcjonowania lotniska w świecie online. Na stronie użytkownik może sprawdzić zawsze aktualny rozkład lotów, zarezerwować parking, przeczytać aktualności.

Przygotowaliśmy także rozwiązania wspierające internetową sprzedaż usług i produktów, pomagając lotnisku generować przychody w internecie.

Katowice Airtport