Nowa platforma
edukacyjna

wychować z klasą

Praca nauczyciela nie kończy się przy szkolnym biurku. To zawód który wymaga powołania i… odpowiednich narzędzi. Sprawdzenie testów? Wysyłka poprawek? Powiadomienia o wycieczkach? Jak uprościć prace domowe nie tylko uczniom, ale także nauczycielom?

Plan zajęć

Uczniowie rzadko lubią być wzywani do tablicy. Dlatego spersonalizowaliśmy specjalnie dla nauczycieli i uczniów walle. Ułatwiło to komunikację, wymianę plików czy zadań oraz uporządkowało statusy prac. Na liście obecności portalu nie mogło zabraknąć e-podręczników szkolnych oraz interaktywnych ćwiczeń.

Wyniki

Pilnie przestudiowaliśmy możliwość wzbogacenie platformy edukacyjnej o funkcję portalu społecznościowego. Natomiast na piątkę zdał egzamin system pracy nad projektem w metodyce scrumowej.

Wsipnet

Technologia,
precyzja, wiedza

Mobile

Wsipnet został stworzony z myślą o wirtualnej współpracy nauczyciela z uczniem. Powinien być zawsze pod ręką, dlatego system dostępny jest również w wersji mobilnej. Platforma edukacyjna została zaprojektowana tak, aby jej wygląd automatycznie dostosowywał się do rozmiarów urządzenia mobilnego albo przeglądarki, na której jest wyświetlany. Ten efekt został osiągnięty dzięki zastosowaniu techniki Responsive Web Design.

Wsipnet

prototypowanie

W związku z tym, że z systemu korzystają zróżnicowane grupy użytkowników – dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie – szczególny nacisk został położony na przygotowanie makiet funkcjonalnych. Dzięki temu serwis jest intuicyjny, przyjazny dla internautów oraz bez problemu można znaleźć w nim interesujące nas kwestie.

Wsipnet

Wsipnet
w roku szkolnym 2015/2016

1 mln

rozwiązanych testów

90%

szkół aktywnie korzystających
z serwisu

2 mln

odpowiedzi udzielonych
przez uczniów

40 tys.

założonych klas
przez nauczycieli