Presszilla

System
do publikacji
online

Presszilla

Idea

Jak ułatwić wydawcy publikowanie elektronicznych wydań dzienników, tygodników i miesięczników? Czy można szybko i sprawnie przenieść papierowe wydania do świata online, jednocześnie zachwycając czytelników bogactwem treści i formy?

e-publikacje

Zastanawialiśmy się nad tym, jak zapewnić atrakcyjną formę publikacjom elektronicznym dla wydawnictwa Edipresse. Szukaliśmy rozwiązania, które usprawni i przyspieszy pracę nad internetowymi wydaniami.

Presszilla

Mobilne
wsparcie prasy

Presszilla

Opis projektu

Wydawnictwo Edipresse od początku korzystało z przygotowanych przez nas systemów RPW do składania wydań papierowych. Kolejny projekt polegał na wdrożeniu rozwiązania, które umożliwia publikację treści elektronicznych. Do tego celu postanowiliśmy wykorzystać kanał mobilny.

Opracowaliśmy platformę składającą się z dwóch elementów: aplikacji mobilnej (dostępnej w sklepach Google Play i App Store) oraz panelu administracyjnego. Indywidualną dla każdego tytułu prasowego aplikację mobilną przeznaczyliśmy dla czytelników. Natomiast dla wydawcy przygotowaliśmy panel administracyjny umożliwiający zarządzanie treściami, reklamami oraz cenami.

Szczegóły
działania

Wydawca publikuje treści w systemie i udostępnia je użytkownikom aplikacji. Użytkownicy pobierają wydanie na swoje urządzenie. Od tego momentu jest ono dostępne w wersji offline (czyli również w przypadku braku połączenia z internetem).

wydawca publikuje
treści w systemie

treści dostępne
są w sklepach
internetowych

użytkownik pobiera
wydanie na swoje
urządzenie

Zakres prac

Koncepcja, programowanie, design.

Technologie

  • ios
  • android
  • html
  • js
Presszilla

Efekt prac

Podstawową funkcjonalnością Presszilli jest umożliwienie wydawnictwu Edipresse, które do tej pory działało w świecie offline, wydawania periodyków w formie publikacji cyfrowych.

Nowoczesna aplikacja mobilna dla czytelników umożliwia pojedyncze zakupy, jak i prenumeratę wybranego tytułu. Aplikacja ułatwia użytkownikowi przeglądanie treści nawet wtedy, gdy nie mają dostępu do internetu, pozwala także na zapamiętywanie miejsc ostatniego czytanych, dodawanie artykułów do ulubionych.