Booke

słowa warte
zapamiętania

Idea

Od niektórych książek trudno się oderwać.
A co jeśli czytelnik chce powrócić do interesującego tekstu?
Jak mu pomóc w naturalny i instynktowny sposób sporządzać notatki, nie rozpraszając w dalszej lekturze?

Booke

tradycyjna lektura
w nowoczesnym wydaniu

odczytać na
nowo

Postanowiliśmy stworzyć aplikację mobilną ułatwiającą zapalonemu czytelnikowi wyszukiwanie cytatów, zaznaczanie ich i przygotowywanie własnych notatek bez kreślenia po kartkach. Zdecydowaliśmy się połaczyć wygodę korzystania z eBooków i przyjemność obcowania z prawdziwą książką.

Booke

opis projektu

Stworzyliśmy aplikację, dzięki której możemy wyszukać i zaznaczyć interesujący fragment książki. Do zaznaczonego fragmentu możemy dodać własne notatki, zdjęcia, filmy czy linki do stron internetowych. Operację wyszukania i dodania można przeprowadzić za pomocą komend głosowych, aby nie rozpraszać uwagi czytelnika i nie odciągać go od lektury.

Treść książki prezentowana jest w postaci linii markujących tekst, dzięki czemu użytkownik może odnaleźć się w strukturze strony, ale nie może jej czytać za pomocą aplikacji.

Proces dodawania książek do systemu jest zautomatyzowany. Najpierw książka jest skanowana w specjalistycznej firmie, potem dodawana w panelu CMS, analizowana, i na tej podstawie tworzony jest obraz strony w postaci linii oraz baza z treścią służąca do wyszukiwania.

Wsipnet

Efekty prac

Jeśli papier przyjmuje wszystko, to Booke pozwala na jeszcze więcej. Dodawanie plików, filmów, zdjęć czy linków przy konkretnych stronach w aplikacji zostało skojarzone z fizycznym nośnikiem książki. A podkreślonymi fragmentami tekstu użytkownik może się podzielić ze znajomymi na portalach społeczniościowych.

Booke