Twitter

ćwierkające
zaangażowanie

Idea

Umiejętne połączenie nowoczesności z tradycją zawsze się sprawdza. Instalacja przygotowana dla Twittera na targi Dmexco w Kolonii musiała więc odnieść sukces.

Twitter

Zaangażowanie
na miarę społeczności

wyjątkowe
stoisko targowe

Naszym zadaniem było przygotowanie instalacji, która zaangażuje uczestników targów do kontaktu z marką na stoisku oraz zachęci ich do dzielenia się treściami na Twitterze.

Twitter

Opis projektu

Odwiedzający stoisko tweetowali za pomocą wspólnego hasztaga, a w odpowiedzi na każdą wiadomość zawierającą #meetandtweet wyskakiwała kukułka. Liczbę tweetów odnotowywał licznik wbudowany w stylowy zegar.

Twitter

Zakres prac

Wspólnie z agencją Concept X zrealizowaliśmy cały projekt od A do Z. Przygotowaliśmy projekty zegara, wymyśliliśmy działanie mechanizmów oraz wdrożyliśmy je, stworzyliśmy obudowę, oprogramowaliśmy całość oraz zainstalowaliśmy na miejscu eventu.

Zegar wyposażyliśmy w panel administracyjny, z poziomu którego Klient mógł konfigurować dowolny hashtag. Do instalacji wykorzystaliśmy podajnik ze starej drukarki, nadając jej nowe życie i zastosowanie. Zegar został wykonany ręcznie przez specjalizującego się w snycerstwie artystę.

Twitter

Technologie

  • pi
  • node-js
  • c++

Efekty prac

Instalacja przyciągała uwagę podczas targów. Uczestnicy aktywnie włączyli się do działania. Po 14 dniach liczba tweetów wyniosła 2700 a retweetów 300.

Instalacja zaprezentowana na targach okazała się takim sukcesem, że z Klient zamówił u nas kolejny zegar, który na stałe zawisł w nowej siedzibie firmy. Drugi zegar także ma społecznościowy charakter - został zintegrowany z ekranem, na którym na bieżąco pojawiają się wysłane tweety.

Twitter Twitter Twitter