Interaktywne
Katowice

Miasto w witrynie

idea

Jak podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w niekonwencjonalny sposób zaprezentować miasto gospodarza? Jak zainteresować gości ogromnej imprezy gospodarczej i jednocześnie przekazać im ciekawostki, które przedstawią Katowice jako miasto posiadające niepowtarzalny charakter? Znaleźliśmy na to sposób i postawiliśmy na nowoczesną technologię. Rolę przewodnika odegrały interaktywna witryna oraz aplikacja zapętlona z filmikiem.

interaktywna
interaktywna

o projekcie

Witryna służyła do promowania Katowic poprzez przedstawianie informacji i ciekawostek na temat miasta. Osoby biorące udział w kongresie po podejściu do instalacji widziały swoje odbicie razem z dorysowanym dymkiem, w którym znajdowały się teksty dotyczące stolicy województwa śląskiego. Żeby przykuć uwagę gości na dłużej, aplikację zapętliliśmy z filmikiem prezentującym miasto.

serce metropolii
w komiksie

nasze działania

Aplikacja i interaktywna witryna zostały stworzone na zlecenie Urzędu Miasta w Katowicach. Naszym zadaniem było zaprojektowanie i kreacja witryny internetowej oraz aplikacji i interfejsu graficznego do niej. Produkt pełnił rolę narzędzia do promocji miasta Katowice podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2017.

interaktywna
interaktywna
interaktywna
interaktywna interaktywna interaktywna

efekty prac

Podczas 3-dniowego wydarzenia witryna przykuwała uwagę i wyróżniała się na tle innych stoisk. Instalacja - razem z aplikacją - będą z pewnością używane przez Katowice do działań marketingowych podczas przyszłych eventów.