Galeria Katowicka

maszyna drukująca
spersonalizowane
torebki

tauron

idea

Co zrobić, żeby do pakowania świątecznych prezentów nie używać wstążek, papieru czy folii? Jak zaoszczędzić trochę czasu, gdy trwa przedświąteczna gorączka? Czy połączenie światów online i offline znów może okazać się najlepszym rozwiązaniem? Tak zrodził się pomysł na specjalną maszynę vendingową, która drukuje torebki na prezenty z dedykacją dla najbliższych. Interaktywna instalacja stanęła w Galerii Katowickiej, a mogli z niej skorzystać tylko posiadacze aplikacji mobilnej.

torebka z dedykacją

Klienci centum, którzy chcieli skorzystać z interaktywnej instalacji, mieli zainstalowaną aplikację Galerii. W zakładce „Nagrody” zaznaczali opcję „świąteczna torebka prezentowa”. Następnie wystarczyło zeskanować kod QR umieszczony na maszynie. Na koniec - na ekranie dotykowym - do wyboru pozostawały cztery motywy graficzne torebek oraz pojawiała się możliwość wpisania imion osób - obdarowywanej oraz wręczającej prezent. Sam proces drukowania opakowania zajmował niecałą minutę.

Tauron

nowoczesna
technologia
na święta

Tauron Tauron

opis projektu

Maszyna vendingowa została zaprojektowana i zbudowana przez nas. Z racji swoich sporych rozmiarów od razu przykuwała uwagę klientów centrum handlowego. Visual Effect oraz Golden Rocket odpowiadali za design zewnętrzny urządzenia, projekty interfejsu użytkownika oraz integrację z programem lojalnościowym, który jest częścią aplikacji mobilnej Navishopper - stworzonej przez Sigma Group DK. Maszyna była dostępna dla klientów w Galerii Katowickiej od 10 do 24 grudnia 2016 roku.

medialny boom

  • 1490 całkowita liczba wydrukowanych torebek
    podczas całej akcji
  • 11 liczba dni potrzebnych
    do zbudowania maszyny
  • 15 przez tyle dni maszyna była
    ustawiona w Galerii Katowickiej